Nowości Redakcja Sezon I Sezon II Sezon III Kontakt
Redakcja
Zdjecie glówne

 

 

Po raz pierwszy w historii Warmii i Mazur, na antenie TVP 3 Olsztyn (również TVP 3 Kielce, TVP 3 Opole i sporadycznie TVP Polonia) ukazywał się program łowiecki o charakterze edukacyjnym pt. "Myśliwiec z PL" (2012-2015). Częściowo tę tematykę koontyuje nowy program pod nazwę "W służbie natury" (2015 - obecnie). Zapraszamy też na stronę nowego programu www.wsluzbienatury.pl i na facebooka/w służbie natury.

 

Autorzy mieli na celu pokazać czym jest łowiectwo, ale i ogromny bagaż kultury, tradycji i zwyczajów kulinarnych, jaki wpisywał się od zawsze w polską historię. 

Wiele osób nie wie czym zajmują się myśliwi, że ich praca nie polega tylko na wykonywaniu polowania. W ciągu dwunastu minut, w jednym odcinku nie sposób o tym wszystkim opowiedzieć, dlatego w każdą trzecią sobotę miesiąca na antenie TVP 3 Olsztyn ukazywał się odcinek pokazujący, czym myśliwi się zajmują w łowisku i jak ich praca ważna jest dla społeczeństwa.

 

Prowadzący program - Marcin Młynarczyk jest łowieckim laikiem, ale chce dowiedzieć się o myśliwych czegoś więcej, zwłaszcza, że ostatnio opinie o łowiectwie są podzielone.

 

Autorką programu jest Aniela Smoczyńska. Program jest jej autorskim spojrzeniem na łowiectwo, naturalne, etyczne, umiejscowione w polskiej kulturze i historii, odziedziczone po ojcu, rodzinne.

 

 

MYŚLIWIECz.pl najlepszym programem telewizyjnym o tematyce łowieckiej !!!

 

MYŚLIWIECz.pl otrzymał pierwszą nagrodę i miano najlepszego programu telewizyjnego o tematyce łowieckiej w Polce, przyznaną w konkursie dla dziennikarzy ”Rok Myśliwca” Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Statuetkę Świętego Huberta, autorka programu Aniela Smoczyńska odebrała z rąk Łowczego Krajowego dr Lecha Blocha, prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej Andrzeja Gduli  oraz Włodzimierza Jurkowskiego przewodniczącego Komisji Promocji Naczelnej Rady Łowieckiej.

Program MYŚLIWIECz.pl został jednomyślnie oceniony przez komisję konkursową jako najlepszy program telewizyjny docierający do szerokiego grona odbiorców. Jury doceniło jego edukacyjną rolę w szerzeniu wiedzy na temat rodzimej przyrody, kultury łowieckiej, tradycji, kulinariów łowieckich.

Nagroda została wręczona 20 października 2012 roku podczas Hubertusa Spalskiego, ogólnopolskich obchodów święta myśliwych i jeźdźców w historycznej miejscowości polowań prezydentów Polski – Spale.

 

Program tworzy ekipa realizacyjna związana ze Studiem Ruchome Obrazki w Olsztynie. Nieocenionym wsparciem merytorycznym są przedstawiciele Zarządu Okręgowego w Olsztynie: Łowczy Okregowy dr hab. Dariusz Zalewski oraz starszy instruktor Mariusz Jakubowski.

 

Program powstaje przy wsparciu Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Ekipa realizacyja:

prowadzący: Marcin Młynarczyk, aktor Teatru Lalek w Olsztynie

reżyseria, głos lektorski: Aniela U. Smoczyńska

scenariusz: Aniela U. Smoczyńska, Dariusz Zalewski, Mariusz Jakubowski

zdjęcia przyrody: Robert Sawiniec

dźwięk: Piotr Rosztajn

grafika i animacje: Paweł Kurylak

konsultacje naukowe: Dariusz Zalewski

 

Zdjęcia poniżej autorstwa Andrzeja Wierzbieńca, redaktora i fotoreportera "Łowca Polskiego"

 

 


Galeria zdjęć
wręczenie podziękowanie podziękowanie